Son Haberler
Home » GENÇKON » II. Abdülhamid Han Sevgisi Salonlara Sığmadı

II. Abdülhamid Han Sevgisi Salonlara Sığmadı

Vefatının 100. yılı sebebiyle Sultan Abdülhamid Han’ı daha iyi tanımak, yaptığı hizmetleri ve projeleri anlatmak, üzerine atılan asılsız iddialara cevap vermek amacıyla organize ettiğimiz “Son Büyük Sultan Abdülhamid Han’ı Anlamak” programları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye genelinde 52 farklı noktada gerçekleştirilecek bu programların 21’i şu ana kadar gerçekleştirildi.

“Son Büyük Sultan Abdülhamid Han’ı Anlamak” programının özel gösterimi ise 3 Mart’ta Küçükçekmece – Yahya Kemal Gösteri Merkezi’nde halkın yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Program saat 20.00’da İstiklal Marşı ve Şam Emevi Camii Müezzini İbrahim Sufî’nin Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı ve Semerkand Vakfı Genel Başkanı Yakup Alarçin’in duasıyla devam etti.

Genç-Kon Genel Başkanı Ahmet Sözbilir, Küçükçekmece Belediye Başkan Vekili Mehmet Besim Müftüoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı N. Bilal Erdoğan’ın açılış konuşmaları sonrasında oyuncu Bahadır Yenişehirli “Abdulhamid Han’ı Anlamak” başlıklı bir tiyatral gösteri sundu.

Program tüm dinleyicilerin 3 dakika boyunca Mostar Dergisi Abdülhamid Han Özel sayısı okumasıyla devam etti.

Şair-Yazar Dursun Ali Erzincanlı Kudüs ve İstimdat şiirlerini okumasından sonra oyuncu İsmail Hakkı “Abdülhamid’in Dilinden” isimli gösterimi ile sahne aldı.

Program 150 kişilik Grup Ser’in Abdülhamid Han Marşı, Gafil Ne Bilir Er Meydanı, Tuna Nehri – Plevne ve Yeni Abdülhamid Han Marşını okumasıyla son buldu.

Açtığı okullar, inşa ettiği kurumlar ve imar tesislerle eğitim, bayındırlık ve alt yapıda yaptığı devrimler ile dört bir yanı yangın yerine dönmüş bir memleketti hayatta tutan Abdülhamid Han’ı anmak ve anlamak için programlarımız devam edecek. Bizleri yalnız bırakmayan ve salonları tıklım tıklım dolduran misafirlerimize çok teşekkür ederiz.