Son Haberler
Home » GENÇKON » Türkiye’nin İlk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’deyiz

Türkiye’nin İlk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’deyiz

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul, “Milli teknoloji hamlesi” hedefleri doğrultusunda 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.

GENÇKON, festivalde kurduğu stantlar ile ziyaretçilerine Robotik uygulamalar, STEM- EduTech uygulamaları ve eğitim bilimleri atölye çalışmaları hizmeti sunuyor.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST, Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanı sıra havacılık gösterileri, seminerler, uluslararası girişim zirvesi ve aktiviteleri ziyaretçilerine sunuyor.

Festivalin en önemli bölümünü ise 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları. Yarışmacı takımlara, hazırlık sürecinde kendi projelerini geliştirmeleri için teknik malzeme ve ekipman desteği verilerek, gençlerin teknoloji geliştirmeleri destekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin 42 ilinden 10 bin genci, 20-23 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ile buluşturuyor.