Son Haberler
Home » GENÇKON » 12. Fetih ve Gençlik Buluşması Açılış Programı

12. Fetih ve Gençlik Buluşması Açılış Programı

“12. Fetih ve Gençlik Buluşmalarının” açılış programı, Mostar Gençlik ve Semerkand Gençlik il sorumlularının katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Böylelikle 29 Nisan – 29 Mayıs tarihleri arasında ülkemiz genelinde gerçekleştirilecek faaliyetlerin başlangıcı yapılmış oldu.

Fetih ve Gençlik ayı boyunca illerde, Sahne Gençlerin, Bahar Buluşması, Kahramanlara ve Ecdada Vefa, Şehitlik ve Türbe Ziyaretleri, Sabah Namazı Buluşması, Toprağı Fethet, Fetih ve Gençlik İftarı, Niyet Ettim İtikâfa, Mezuniyet Programı, Muhabbet Buluşması, Kan Bağışı Kampanyası, Bir Kap – Bir Kalp, Çorbada Tuzunuz Olsun, Ekipler Arası Bilgi Yarışması, Mostar Gençlik Aday Programı, Semerkand Gençlik Aday Programı, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Dönem Sonu Kapanış Programı gibi pek çok etkinlik gerçekleştirilecek ve fetih coşkusu tüm Türkiye’ye yayılacak.

20-21 Nisan’da Kasr-ı Arifan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılış programı bir şölen havasında yaşandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış programı, Semerkand Gençlik Koordinatörü Soner Çetinkaya, 11. Bölge Eğitim Sorumlusu İsmail Ayaydın ve Mostar Gençlik Koordinatörü İbrahim Halil Aslan açılış konuşmaları devam etti. Ardından Mostar Gençlik Muhabbet Petekleri Türkiye finali gerçekleştirildi. Yarışmada Yalova Mostar Gençlik Gönüllüleri birinci, Üsküdar Mostar Gençlik Gönüllüleri ikinci ve Karabük Mostar Gençlik Gönüllüleri üçüncü oldu.

Yazar Ali Sözer ile “Fetihnâme Okuması” sonrasında ise “Gençler Yarışıyor Kardeşlik Kazanıyor” temalı spor müsabakaları başladı. Dart ve geleneksel okçuluk, koşu parkuru, basket ve penaltı atışı, çuval yarışı ve zekâ oyunu gibi faaliyetlerle gençler hem yarıştılar hem de kardeşlik duygularını pekiştirdiler. Oyunlar esnasında ise Hasan Arslan, Geleneksel Okçuluk Üzerine gençlerle hasbihal etti.

Semerkand Vakfı 12. Bölge Başkanı Hüseyin Kadıoğlu ve 10. Bölge Eğitim Sorumlusu Ali Özdemir’in selamlama konuşmaları ile başlayan akşam programları “Sahne Gençlerin” performansları ile sürdü. İlahi, türkü, ezgi ve şiir dinletisi ile gençler sahnenin hakkını verdiler.

Muhabbet Petekleri Bilgi Yarışması ve Gençler Yarışıyor Kardeşlik Kazanıyor yarışmalarında dereceye girenlere ödül verilmesinin ardından ise İsmail Kavrakoğlu “Kaçıncı Yüzyıldayız Abi?” gösterisini sahneledi. Akşam programları İstanbul Mostar Gençlik Koro’sunun Mostar Gençlik marşını okuması ile sona erdi.

21 Nisan Pazar günü ise birimlerin toplantılarına ayrılarak istişareler gerçekleştirildi.