Son Haberler
Home » GENÇKON » İzcilerimiz Çanakkale Milli Bilinç Kampını Tamamladı

İzcilerimiz Çanakkale Milli Bilinç Kampını Tamamladı

Türkiye İzcilik Federasyonu ve İBB tarafından düzenlenen 57. Alay Çanakkale Milli Bilinç Kampı Türkiye ve yurtdışından 4 bine yakın izcinin katılımı ile sona erdi.

Toplamda 508 izci ve liderle kampa katılan GENÇKON bünyesindeki 42 Gençlik Kulübü 57. Alay Kutlu Yürüyüşü ile dedelerinin izinden yürüdü.

22 Nisan’da kamp alanına giriş yapan izciler eğitim faaliyetlerinin yanı sıra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da burada kutladılar.

Kamp süresi boyunca izcilik, okçuluk ve atıcılık gibi eğitimlerin yanı sıra çember, topaç, dokuztaş ve misket gibi geleneksel etkinlikler gerçekleştiren gençler 24 Nisan’da Şehitler Abidesi’ndeki Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı Anma Töreni’ne katıldı. Buradaki törenin tamamlanmasının ardından gençler 57. Alay Şehitliği’nde düzenlenen diğer programlara geçti.

Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı’nın üçüncü gününde izciler güne her zamankinden daha farklı bir heyecanla başladı. 57. Alay Kutlu Yürüyüşü’ne katılmak için güneş doğmadan atılan top atışlarıyla uyanan tüm izcilerin saçlarına kına yakıldı. Bir bardak buğday çorbası ve pişi ekmeği izcilerimiz yola çıktı.

.