Son Haberler
Home » GENÇKON » Eğitim Gönüllüleri Ankara’da Buluştu

Eğitim Gönüllüleri Ankara’da Buluştu

Genç-Kon 13. Hizmetiçi Eğitim Programını 22-23 Eylül tarihinde Ankara Semerkand Kültür Merkezi’nde Türkiye genelindeki eğitim gönüllülerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

Program Genç-Kon Genel Başkanı Ahmet Sözbilir’in “Her Dem Yeni” konuşması ile başladı. Daha sonra 1. Bölge Eğitim Sorumlusu Muhammed Hafız Geylani’nin “Semerkand Gençlik” sunumu ve Gençlik Kulüpleri Koordinatörü Bayram Analay’ın, Gençlik Kulübü Müdürlerine yönelik “Dünden Bugüne Gençlik Kulüpleri” sunumu ve Bilal Demirel “Akıl ve Zekâ Oyunları” sunumu ile devam etti.

Öğleden sonra ki oturumlar ise 6. Bölge Eğitim Sorumlusu Ali Özdemir’in “Mostar Gençlik” sunumu ile başladı. Daha sonra sırasıyla 7. Bölge Eğitim Sorumlusu Yahya Küçükhasan’ın “Burs Çalışmaları” sunumu ve 4. Bölge Eğitim Sorumlusu Süleyman Danış’ın “Haftasonu Kursu – Yaz Kursu” sunumu ile devam etti.

Bu seneki 13. Hizmetiçi Eğitim Programının sürprizi ise Sahne Gençlerin programları oldu. Sunumların akabinde başlayan sahne programları Halid-i Hafızlık Kurslarından bir öğrencinin Kuran-Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra anaokulları öğrencilerimiz İstiklal Marşı okudu. Gençlik Kulüplerinden bir öğrencimiz ise okuduğu 30 Kuş şiiri ile duygusal anların yaşanmasına vesile oldu. Anaokulları öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim tilaveti ise bir başkaydı. Daha sonra sırasıyla eğitim kurumlarımızdaki öğrencilerimiz çeşitli etkinliklerle sahne aldı.

Sertifikaların dağıtılmasıyla sona eren programımıza katılan tüm eğitim gönüllülerimize teşekkür ederiz.