Son Haberler
Home » GENÇKON » Gençlerin İstihdamı Çalıştayındayız

Gençlerin İstihdamı Çalıştayındayız

Genç-Kon Proje Birimi Koordinatörü İbrahim Halil Aslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Gençlerin İstihdamı ana başlıklı çalıştayına katıldı.

Bakan Jülide Sarıeroğlu’nun evsahipliğinde gerçekleştirilen çalıştay, iki oturumda gerçekleştirildi. İlk oturuma, gençlik STK’ları, işçi – işveren sendikaları, gençlik örgütleri, MEB, Kosgeb, İşkur gibi ilgili kamu kurumları katıldı. Toplantıda, gençlerin iş gücüne katılımları, gençlerin iş bulmada karşılaştıkları sorunlar, yeni mezunların durumu konuları gündeme geldi. GençKon adına toplantıya katılan proje koordinatörümüz, nitelikli gençlerin yetiştirilmesi için yürüttüğümüz Tematik Gençlik Kulüpleri projesinden bahsederek kalifiye yeni mezunların yetişebilmesi için henüz üniversite yıllarında meslekle ilgili çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

İkinci oturuma ise ülkenin önde gelen firmalarının insan kaynakları direktörleri katıldı. Toplantıda bakanlık tarafından sağlanan teşviklerin devamlılığı, iş dünyasının beklentileri, nitelikli gençlerin yetişmesi için yapılması gerekenler gündeme geldi.

Toplantı sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na Mostar Gençlik İktisadi İdari Bilimler Kulübü tarafından hazırlanan Kapasite Dergisini takdim edildi.