Son Haberler
Home » GENÇKON » İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı Sona Erdi

İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı Sona Erdi

Genç-Kon olarak; SESRIC, TOBB, YTB ve Ensar Vakfı paydaşlığı ile İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerin vatandaşı olan öğrencilere yönelik yürütülen uluslararası bir staj programı olan OIC INTERN (İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı) tanıtım lansmanına katıldık.

OIC INTERN programının tanıtımını yapan Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ensar Cenk Dilberoğlu, projenin, İslam İşbirliği Teşkilatına üye ülkelerindeki Müslüman öğrencilere diğer ülkelerde staj olanağı sağlayacağını ifade etti. Proje sayesinde gençlerin farklı kültürleri tanıyarak ülkeler arası işbirliğinin gelişimine katkı sunacağını belirtti.

Programa, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan, Genç-Kon Proje Birimi Koordinatörü İbrahim Halil Aslan ve Mostar Gençlik Federasyonu Başkan Yardımcısı Muhammet Yusuf Kılıç, SESRIC Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Mehmet Köse, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın yanısıra Türkiye’de okuyan yabancı öğrenciler de katıldı.

Stajyer almak isteyen kurumlar https://www.oicintern.org/Kurum linkinden kayıt olarak havuzdan stajyerlerini seçebilirler.

Programa stajyer olarak kayıt olmak isteyen öğrenciler ise https://www.oicintern.org/stajyer-ba%C5%9Fvurusu adresinden kayıt olabilirler.