Son Haberler
Home » GENÇKON » Stk’lar Yarıştı Kardeşlik Kazandı

Stk’lar Yarıştı Kardeşlik Kazandı

Üyesi olduğumuz Türkiye Gençlik STK’ları Platformu 18-20 Ağustos tarihlerinde Kocaeli Belediyesi Diriliş Kampı’nda buluştu.

“STK’lar Yarışıyor Kardeşlik Kazanıyor” temalı kampa her STK’nın yönetim kurulu başkanı veya temsilcisinin yanı sıra gönüllüleri de katıldı. Yetmişten fazla STK ve iki yüz elliye yakın katılımcı 3 gün boyunca sosyal faaliyetler ve yarışmalarla eğlenirken tanışma, kaynaşma ve diğer STK’larla tecrübe aktarımı sağladılar.

Kampın ana temalarından olan yarışmalar ise her takımın katılımcılarının farklı STK’lardan karma oluşturulmasıyla yapıldı. Kardeşlik ekseninde örnek ve güzel karelere dönüşen yarışmalar okçuluk, zeka oyunu, penaltı atışı, elle penaltı atışı, dart, havalı atıcılık, halat çekme, basket atışı ve koşu parkuru şeklinde dokuz kategoride oldu. Yarışmalar sonucunda kazanan kardeşlik oldu.

Yarışmaların yapıldığı Cumartesi günü kampa ziyarette bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Osman Aşkın Bak ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yarışmalara katılarak kardeşliğe destek oldular. Yarışmalar sonrası TGSP yönetimi ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Bak, TGSP hakkında bilgi aldı yapılan çalışmalara desteğini dile getirdi.

Programın Pazar gününü ise Referans Fikirler Platformunun düzenlediği Fikir Tepsisi oluşturdu. TGSP’nin daha etkin olması için yuvarlak masa toplantılarının gerçekleştiği Fikir Tepsisi programının öğleden sonraki oturumunda ise çalışma sonuçları okundu. Öğleden sonraki oturuma katılan Sn. Bilal Erdoğan ise yarışmada dereceye giren takımlara hediyelerini verdi ve yaptığı konuşmadan Müslüman dünyasının kendi söylemini geliştirmesi gerektiği ve STK’ların da birlik içinde hareket ederek bu amaca lokomotif olması gerektiği vurgusunda bulundu.