Son Haberler
Home » GENÇKON » Yüzlerce İzcimiz Çanakkale Milli Bilinç Kampını Tamamladı

Yüzlerce İzcimiz Çanakkale Milli Bilinç Kampını Tamamladı

Türkiye İzcilik Federasyonu ve İBB tarafından düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç Kampı Türkiye ve yurtdışından 6 bine yakın izcinin katılımı ile sona erdi.

Toplamda 611 izci ve liderle kampa katılan Genç-Kon bünyesindeki 45 Gençlik Kulübü 57. Alay Vefa Yürüyüşü ile dedelerinin izinden yürüdü.

22 Nisan’da kamp alanına giriş yapan izciler eğitim faaliyetlerinin yanı sıra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da burada kutladılar.

Kamp süresi boyunca izcilik, okçuluk ve atıcılık gibi eğitimlerin yanı sıra çember, topaç, dokuztaş ve misket gibi geleneksel etkinlikler gerçekleştiren gençler 24 Nisan’da Şehitler Abidesi’ndeki Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı Anma Töreni’ne katıldı.  Buradaki törenin tamamlanmasının ardından gençler 57. Alay Şehitliği’nde düzenlenen diğer programa geçti.

Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı’nın üçüncü gününde izciler güne her zamankinden daha farklı bir heyecanla başladı. 57. Alay Vefa Yürüyüşü’ne katılmak için güneş doğmadan atılan top atışlarıyla uyanan tüm izcilerin saçlarına kına yakıldı.