Son Haberler
Home » Federasyonlarımız » Gençkon 10. Hizmetiçi Eğitim Programı

Gençkon 10. Hizmetiçi Eğitim Programı

Gençkon 10. Hizmetiçi Eğitim Programı Ankara Semerkand Kültür Merkezi’nde 4-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz eğitim sezonunun değerlendirildiği ve 2015-2016 Eğitim-öğretim yılına dair planlamaların yapıldığı programa Semerkand Vakfı İl ve Şube Eğitim sorumluları katıldılar.

Genç-Kon Genel Başkanı Ahmet Sözbilir’in “Hayat Boyu Eğitim” başlıklı konuşmasıyla başlayan program daha sonra grup oturumlarıyla devam etti.

Grup oturumlarında Semerkand Gençlik Sorumlusu Süleyman Danış “Gençliğin Buluşma Noktası  ‘’Semerkand Gençlik” konulu sunumu, Himnet Genel Müdürü Sedat Eratan ve Şems Enerji Genel Müdürü Atakan Erol “Himnet ve Şems Enerji Tanıtımı” sunumu, Edumos Temsilcisi Ramazan Tuna “Edumos Eğitim Araç ve Gereçleri” sunumunu gerçekleştirdiler. Ömer Fevzi Pulcu ise “Burs ve Kumbara” konulu panelde Semerkand Vakfı İl ve Şube Eğitim sorumluları ile biraraya geldi. Panelde Didar Sahnesi de yaptığı skeçlerle misafirlerin yüzünü güldürdü.

Grup oturumlarının ardından sahneyi sanatçı Bekir Develi “Gençlerle Bir Yıl” adlı söyleşisiyle aldı. Geçen eğitim-öğretim sezonu boyunca katıldığı “Mostar Gençlik Muhabbet Buluşmaları”nı mizahi bir dille değerlendiren Develi, önümüzdeki sezon gerçekleştirecek olduğu “Bekir Develi Ünlü Mamülleri” programı hakkında da tüyolar verdi.

Yapılan bölgesel değerlendirme toplantılarının ardından misafirler, “Semerkand 2. Hayra Davet Şenliği”ni ziyaret ettiler.

6 Eylül Pazar günkü program ise eğitimci Turgay Fehmi Ercan’ın “Gençlik ve Eğitimin Önemi” adlı konuşmasıyla başladı. Daha sonra Okul Öncesi Gönüllüleri Platformu Koordinatörü Muttalip Hasdemir “Hiçbirimiz Hepimizden Akıllı Değiliz” sunumu ile programa katıldı ve oturumlar şöyle devam etti:

9.Sanad Ajans Genel Müdür Raşit Çebi: “Tanıtım, Reklam ve İmaj Çalışmaları”
Mostar Gençlik Teşkilatlanma Sorumlusu Onur Küçükdoğan: “Yeni Dönemde Mostar Gençlik”
Yazılım Uzmanı Emre Tekin: “Genç-Kon Otomasyon Sistemi”

bekir develi (1) bekir develi (3) burs kumbara skec (7) fehmi hoca (1) muttalip (1) raşit çebi (2) yazılım 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir