Arakan’da yapılan silahlı saldırılar sonucu katliamların, işkence ve baskıların alevlenmesi üzerine binlerce insan hayatta kalabilmek için Bangladeş’e kaçmak zorunda kaldı. Hâlâ hayatta kalabilmiş olmaktan başka hiçbir şeyleri olmaya çocuk, kadın, ihtiyar Müslüman kardeşlerimiz, günlerce aç ve susuz bir şekilde yalın ayak yürüyerek Bangladeş’e ulaştı.
Bölgeye yönelik yardımlarına beş yıldır hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, Arakan’da yapılan son katliamların ardından köylerinden çıkarak ölüm pahasına nehirlerden, dağlardan, ormanlardan yalın ayak, aç ve susuz bir şekilde geçip Bangladeş’e sığınmak zorunda kalan ailelerin acılarını biraz olsun dindirmek adına bölgedeydi.
Beşir Derneği gıda dağıtımı, sağlık hizmeti gibi yardımları Bangladeş’teki kamplarda yaşayan Arakanlılar’a ulaştırdı. Hayırsever vatandaşların bağışlarıyla Müslüman kardeşlerimizin bir nebze de olsa yüzleri güldü.
GENÇKON olarak biz de “Bir öğrenci de sen okut” projemizle Arakan’da 300 öğrenci kapasiteli okul inşa edip öğrencilerin tüm eğitim giderini karşıladık

 

 

Benzer Projelerimiz