2007 yılında gençlere alternatif bahar şenlikleri sunabilmek amacıyla Fetih Şenliklerini projesini hayata geçirdik. Kendi kültürel kodlarımızla uyumlu, değerlerini bilen ve sahip çıkan gençliğin eğlence anlayışına uygun aynı zamanda tarihteki fetih bilincini günümüze taşıyan mesajlarla dolu faaliyetlerin yer aldığı Fetih ve Gençlik Buluşmaları kendini yenileyerek yoluna devam ediyor.
Her geçen yıl gençlerden daha çok ilgi gören buluşmalar zaman içinde gençlerin talepleri ve ihtiyaçlara göre farklı formatlarda sürdürdük. 2017 yılına kadar İstanbul’da üç günlük yapılan faaliyetleri büyük bir sahne programıyla taçlandırmıştık. 2018 ve 2019 yıllarında 29 Nisan – 29 Mayıs tarihleri arası Fetih ve Gençlik Ayı ilan ederek Türkiye genelinde binlerce gencin katılımıyla faaliyetler düzenledik.
#BitmeyenFetih konsepti ile gerçekleştirileceğimiz etkinliklerin ana amacı tarihi kronolojik bir tekrar olmaktan çıkartıp hayatın merkezine taşıyarak geleceği inşa ederken geçmişten güç almanın önemini vurgulamak ve gençlerde fetih bilincini oluşturmak. Çünkü #BitmeyenFetih hem bir tarih şuuru, hem kendini bilmeye atıf, hem de her bir insanın kendinin Fatih’i olması gerektiğine bir çağrıdır.
Fetih ve Gençlik ayı boyunca illerde, Sahne Gençlerin, Bahar Buluşması, Kahramanlara ve Ecdada Vefa, Şehitlik ve Türbe Ziyaretleri, Sabah Namazı Buluşması, Toprağı Fethet, Fetih ve Gençlik İftarı, Niyet Ettim İtikâfa, Mezuniyet Programı, Muhabbet Buluşması, Kan Bağışı Kampanyası, Bir Kap – Bir Kalp, Çorbada Tuzunuz Olsun, Ekipler Arası Bilgi Yarışması, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması gibi pek çok etkinlik gerçekleştiriyoruz.

 

 

Benzer Projelerimiz